Mořský koníček je ryba patřící do čeledi jehlovitých. Nejčastěji se vyskytuje v Tichém a Atlantském oceánu, kde žije v řasách a vodních rostlinách u pobřeží. Oblast rozšíření mořského koníčka je především v tropických a subtropických oblastech, kde je slaná nebo brakická voda. Vyhovuje jim teplota vody mezi 6 až 30°C. Mořští koníčci se řadí mezi kostnaté ryby, přičemž jejich tělo nemá šupiny a je tvořené kostěnými kroužky. Dorůstá přibližně do délky 15 centimetrů. Když se dva jedinci mořského koníčka páří, vypustí samička až 200 vajíček během několika vteřin do „vaku“ samce. Ten je nosí, dokud se z nich přibližně po 4 týdnech nestanou mláďata, která poté samec porodí. Koníček mořský se živí filtrováním, se kterým mu pomáhá také chápavý ocas, kterým se přidržuje u dna. Své jméno dostala tato ryba podle toho, že připomíná hlavu koně.
Užití mořského koníka jako afrodisiaka
Koníček mořský se po odchycení nechává usušit a poté se drtí na prášek. Další možností je odvar z mořských koníčků či tonikum.
Dávkování
Dávkování u mořského koníčka není nijak omezeno. Tonikum se však většinou podává v dávce mezi 4 až 10 gramy.
Afrodiziakální účinky po požití mořského koníka
Koníček mořský je chápán jako afrodiziakum převážně v Číně, kde je symbolem mužské síly a potence. Po požití mořského koníčka mají mít muži mnohem silnější a déle trvající erekci, která jim zajistí také lepší pohlavní styk.